Category Archives: Genel

ATOMİK KUVVET MİKROSKOPLARI (AFM)

high resolution AFM image

Bu konu başlığına geldiğinize göre atomik kuvvet mikroskobunu ya da daha yaygın adıyla AFM’yi daha önce duydunuz. Peki nedir bu atomik kuvvet mikroskobu ve neden daha çok AFM olarak anılır? Nasıl çalışır ve neden böyle bir teknolojiye ihtiyacımız var? Atomik kuvvet mikroskobu adını çalışma prensibinden almaktadır. Çok sivriltilmiş bir uca sahip bir iğnemiz olduğunu düşünün. […]

Continue Reading...

ATV Avrupa Kanalında Yayınlanan Röportajımız

ATV Avrupa kanalında geliştirdiğimiz atomik kuvvet mikroskobu hakkındaki yayınlanan röportajımız.

Continue Reading...

Teknolojik Üstünlük Vaad Eden Proje Ödülünü Aldık

teknolojik üstünlük vaad eden proje ödülü

Ankara Kalkınma Ajansı’nın düzenlemiş olduğu “Yenilikçi Ankara Proje Pazarında” “Teknolojik Üstünlük Vaad Eden Proje” ödülünü Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz’dan aldık. Bizi bu ödüle layık görenlere ve destekçimiz olan herkese teşekkür ederiz.  

Continue Reading...

Projemizde son durum

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile KOSGEB’in desteği ile yürütmekte olduğumuz projemiz son hızıyla devam ediyor. Cihazımız artık yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Aşağıda cihazımızın şu andaki görünümünü görmektesiniz. Bizi takip etmeye devam edin.

Continue Reading...

Teknolojide yeni çözüm ortağınız

Yeniliğe açık mısınız? O halde teknolojisiyle, ekibiyle ve özgün çözümleriyle yepyeni bir çözüm ortağınız var artık; Asensis.

Continue Reading...